Skip links

Kurs kategorii B78 – osoby z niepełnosprawnością Częstochowa

Zapisz się na kurs

  Wolisz tradycyjną formę kontaktu?

  Zadzwoń na poniższy numer

  34 324 35 48

  Kurs kategorii B78 w Częstochowie

  O kursie kategorii B78

  Kategoria AM prawa jazdy zastąpiła kartę motorowerową. Mogą się o nią ubiegać osoby, które skończyły 14 lat. Jednak jej zdobycie nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać.

  Najważniejsze informacje o kursie B78

  Posiadając kategorię AM prawa jazdy można kierować:

  • motorowerem, rozumianym jako pojazdy dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h
  • czterokołowcem lekkim, rozumianym jako pojazd, którego masa własna nie przekracza 350 kg i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

  Przebieg szkolenia na kategorię B78

  Z numerem PKK zgłoś się do nas

  Przebieg egzaminu Państwowego na kategorię B78

  Na pierwszą część składa się 20 pytań z wiedzy ogólnej dotyczącej przepisów ruchu drogowego. Na przeczytanie każdego z nich osoba egzaminowana ma 20 sekund i kolejne 15 na zaznaczenie stosownej odpowiedzi. Kolejna część obejmuje 12 pytań przypisanych dla danej kategorii prawa jazdy. Do każdego zagadnienia podane są 3 możliwe odpowiedzi. Tylko jedna jest prawidłowa.

  Cena kursu

  B78

  3000 zł

  Ilość godzin teoretycznych 20
  Ilość godzin praktycznych 20

  Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka prywatności